Ευκαιρίες καριέρας

Ανοιχτές θέσεις

Αποθηκάριος βιομηχανίας

Η Milkplan, η μεγαλύτερη εξαγωγική βιομηχανία κατασκευής κτηνοτροφικών μηχανημάτων στην Ελλάδα ζητεί για άμεση πρόσληψη αποθηκάριο για τη διαχείριση των αποθηκών της στο Λαγκαδά Θεσσαλονίκης

Επιθυμητά Προσόντα:
◦ Τουλάχιστον τριετής εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία
◦ Απαραίτητη γνώση προγραμμάτων WMS
◦ Ικανοποιητικές γνώσεις υπολογιστών (Excel/Word –κυρίως Excel)
◦ Κάτοχος Αδείας χειριστή περονοφόρου οχήματος
◦ Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις
◦ Ηλικία έως 35 ετών

Αρμοδιότητες της θέσης:
◦ Η φυσική και ηλεκτρονική παρακολούθηση των ειδών που διακινούνται προς παραγωγή και πελάτες
◦ Η ασφαλής φόρτωση και εκφόρτωση των προϊόντων και η αποθήκευσή τους – Προετοιμασία παραγγελιών (Picking-Packing/ πακετοποίηση)
◦ Η τροφοδοσία των γραμμών παραγωγής
◦ Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
◦ Η προετοιμασία των αιτήσεων αγορά και η παραλαβή των αντίστοιχων ειδών
◦ Η επιμέλεια και η ασφάλεια των χώρων της αποθήκης

Εργοδηγός - Εγκαταστάτης

Το τεχνικό τμήμα της Milkplan μεταξύ άλλων, είναι υπεύθυνο για τον σχεδιασμό και τον προγραμματισμό, όλων των εγκαταστάσεων των προϊόντων της εταιρίας στους χώρους των πελατών

Κύρια αντικείμενα της θέσης:
◦ Εγκατάσταση εξοπλισμού, που περιλαμβάνει συναρμολόγηση μεταλλικών κατασκευών, υδραυλικές και ηλεκτρολογικές εργασίες, δίκτυα πεπιεσμένου αέρα και αυτοματισμούς
◦ Αυτοπρόσωπη παροχή τεχνικής εργασίας καθ όλη την διάρκεια της εγκατάστασης
◦ Συντονισμός εργασιών, υλικών και συνεργείων
◦ Συμμετοχή στην σχεδίαση νέων εγκαταστάσεων
◦ Περιγραφή και σύνταξη διαδικασιών εγκατάστασης προϊόντων
◦ Συντήρηση υφισταμένων εγκαταστάσεων και τεχνική υποστήριξη πελατών

Προσόντα:
◦ Απόφοιτος ΤΕ ή ΤΕΙ
◦ Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργοδηγού – εγκαταστάτη
◦ Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
◦ Δυνατότητα συχνών ταξιδιών σε εγκαταστάσεις στο εσωτερικό και στο εξωτερικό
◦ Γνώση σχεδιασμού σε περιβάλλον Autocad

Μηχανικός Σχεδιασμού

Ο Μηχανικός Σχεδιασμού θα στελεχώσει το τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης και θα συμβάλλει στα στάδια της δημιουργίας νέων προϊόντων και στη βελτίωση των ήδη υπάρχοντων.

Καθήκοντα:
◦ 3D σχεδιασμός των προϊόντων της εταιρίας
◦ Τροποποιήσεις και παραλλαγές σχεδίων
◦ Δημιουργία και οργάνωση τεχνικών φακέλων
◦ Δυνατότητα εξεύρεσης τεχνικών λύσεων σε υπάρχοντα προβλήματα
◦ Υποστήριξη του τμήματος Πωλήσεων με σχέδια και τεχνικές οδηγίες

Προσόντα:
◦ Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Α.Ε.Ι., Μηχανολογίας Τ.Ε.Ι. ή αντίστοιχου αντικειμένου
◦ Άριστη γνώση 3D σχεδιαστικών πακέτων
◦ Καλή γνώση Autocad και βοηθητικών προγραμμάτων μηχανολογίας
◦ Μεγάλος βαθμός ικανότητας επίλυσης προβλημάτων και δημιουργικότητα
◦ Δυνατότητα καλής συνεργασίας σε περιβάλλον ομάδας
◦ Εμπειρία στον σχεδιασμό προϊόντων
◦ Καλή γνώση Αγγλικών

Συγκολλητής Αrgon (TIG)

Ζητείται Συγκολλητής Αrgon (TIG) για ανοξείδωτες κατασκευές. Απαραίτητη η εμπειρία σε συγκολλήσεις με ARGON (TIG).

Αν ενδιαφέρεστε να αποτελέσετε μέλος της ομάδας μας στείλτε μας το βιογραφικό σας στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή χρησιμοποιείστε την παρακάτω φόρμα. Όλα τα βιογραφικά διατηρούνται ενεργά στο αρχείο μας για ένα έτος. Σε περίπτωση που στο διάστημα αυτό προκύψει κάποια θέση που ανταποκρίνεται στα προσόντα σας, θα επικοινωνήσουμε μαζί σας για να κανονίσουμε μια προσωπική συνάντηση.

συμπληρώστε το πεδίο
συμπληρώστε το πεδίο με μια έγκυρη διαύθυνση e-mail
Invalid Input
επιτρεπτές μορφές pdf,doc,docx