Ευκαιρίες καριέρας

Ανοιχτές θέσεις

Αποθηκάριος βιομηχανίας

Η Milkplan, η μεγαλύτερη εξαγωγική βιομηχανία κατασκευής κτηνοτροφικών μηχανημάτων στην Ελλάδα ζητεί για άμεση πρόσληψη αποθηκάριο για τη διαχείριση των αποθηκών της στο Λαγκαδά Θεσσαλονίκης

Επιθυμητά Προσόντα:
◦ Τουλάχιστον τριετής εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία
◦ Απαραίτητη γνώση προγραμμάτων WMS
◦ Ικανοποιητικές γνώσεις υπολογιστών (Excel/Word –κυρίως Excel)
◦ Κάτοχος αδείας χειριστή περονοφόρου οχήματος
◦ Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
◦ Ηλικία έως 35 ετών

Αρμοδιότητες της θέσης:
◦ Η φυσική και ηλεκτρονική παρακολούθηση των ειδών που διακινούνται προς παραγωγή και πελάτες
◦ Η ασφαλής φόρτωση και εκφόρτωση των προϊόντων και η αποθήκευσή τους – Προετοιμασία παραγγελιών (Picking-Packing/ πακετοποίηση)
◦ Η τροφοδοσία των γραμμών παραγωγής
◦ Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
◦ Η προετοιμασία των αιτήσεων αγοράς και η παραλαβή των αντίστοιχων ειδών
◦ Η επιμέλεια και η ασφάλεια των χώρων της αποθήκης

Λειαντής

Η Milkplan Α.Ε. η μεγαλύτερη εξαγωγική βιομηχανία παραγωγής δεξαμενών ψύξης γάλακτος, κτηνοτροφικών μηχανημάτων και αρμεκτικού εξοπλισμού, με έδρα τον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, ζητά για άμεση πρόσληψη λειαντή.

Απαραίτητη εμπειρία σε λειάνσεις ανοξείδωτων.

Επιπλέον Προσόντα:
◦ Προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός έτους
◦ Ηλικία μέχρι 35 χρονών

Μηχανικός Σχεδιασμού

Ο Μηχανικός Σχεδιασμού θα στελεχώσει το τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης και θα συμβάλλει στα στάδια της δημιουργίας νέων προϊόντων και στη βελτίωση των ήδη υπάρχοντων.

Καθήκοντα:
◦ 3D σχεδιασμός των προϊόντων της εταιρίας
◦ Τροποποιήσεις και παραλλαγές σχεδίων
◦ Δημιουργία και οργάνωση τεχνικών φακέλων
◦ Δυνατότητα εξεύρεσης τεχνικών λύσεων σε υπάρχοντα προβλήματα
◦ Υποστήριξη του τμήματος Πωλήσεων με σχέδια και τεχνικές οδηγίες

Προσόντα:
◦ Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Α.Ε.Ι., Μηχανολογίας Τ.Ε.Ι. ή αντίστοιχου αντικειμένου
◦ Άριστη γνώση 3D σχεδιαστικών πακέτων
◦ Καλή γνώση Autocad και βοηθητικών προγραμμάτων μηχανολογίας
◦ Μεγάλος βαθμός ικανότητας επίλυσης προβλημάτων και δημιουργικότητα
◦ Δυνατότητα καλής συνεργασίας σε περιβάλλον ομάδας
◦ Εμπειρία στον σχεδιασμό προϊόντων
◦ Καλή γνώση Αγγλικών

Στέλεχος Πωλήσεων (Ρωσόφωνος/η)

Η Milkplan Α.Ε. η μεγαλύτερη εξαγωγική βιομηχανία παραγωγής δεξαμενών ψύξης γάλακτος, κτηνοτροφικών μηχανημάτων και αρμεκτικού εξοπλισμού, με έδρα τον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, ζητά για άμεση πρόσληψη Back office administration & Support για την στελέχωση του τμήματος πωλήσεων εξωτερικού. Το στέλεχος αυτό θα υποστηρίζει πελάτες σε Ρωσόφωνες χώρες.

Προσόντα:
◦ Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
◦ Αποδεδειγμένα επιτυχής εμπειρία στην υποστήριξη των Εξαγωγών κατά προτίμηση βιομηχανικών προϊόντων
◦ Η άπταιστη γνώση της Ρωσικής και της Αγγλικής γλώσσας
◦ Προχωρημένη γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών
◦ Ανεπτυγμένες οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
◦ Διαθεσιμότητα για επαγγελματικά ταξίδια στο Εξωτερικό
◦ Διαθεσιμότητα για άμεση πρόσληψη

Η εταιρία προσφέρει:
◦ Ανταγωνιστικές αποδοχές και σύστημα bonus
◦ Εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
◦ Αξιοκρατικό περιβάλλον

Συγκολλητής ARGON (TIG)

Η Milkplan Α.Ε. η μεγαλύτερη εξαγωγική βιομηχανία παραγωγής δεξαμενών ψύξης γάλακτος, κτηνοτροφικών μηχανημάτων και αρμεκτικού εξοπλισμού, με έδρα τον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, ζητά για άμεση πρόσληψη συγκολλητή ARGON(TIG) για ανοξείδωτες κατασκευές.

Απαραίτητη εμπειρία σε συγκολλήσεις με ARGON (TIG).

◦ Επαγγελματική άδεια συγκολλητή
◦ Ηλικία μέχρι 45 χρονών

Αν ενδιαφέρεστε να αποτελέσετε μέλος της ομάδας μας στείλτε μας το βιογραφικό σας στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή χρησιμοποιείστε την παρακάτω φόρμα. Όλα τα βιογραφικά διατηρούνται ενεργά στο αρχείο μας για ένα έτος. Σε περίπτωση που στο διάστημα αυτό προκύψει κάποια θέση που ανταποκρίνεται στα προσόντα σας, θα επικοινωνήσουμε μαζί σας για να κανονίσουμε μια προσωπική συνάντηση.

συμπληρώστε το πεδίο
συμπληρώστε το πεδίο με μια έγκυρη διαύθυνση e-mail
Invalid Input
επιτρεπτές μορφές pdf,doc,docx